Рекомендації щодо вибору зарядної станції для електромобіля

Рекомендації щодо вибору зарядної станції для електромобіля

30.10.2023
0 Коментарі

З кожним роком відомі виробники автомобілів зменшують кількість авто, що випускаються з ДВС, їм на зміну приходять електромобілі. При цьому мережа заправок для такого транспорту зростає повільніше, ніж хотілося б. Користувачі швидко розуміють, що потрібно мати спеціальні зарядні станції для електромобілів для особистого застосування. Що це таке і які вони бувають, ви дізнаєтесь із цього матеріалу.

Що таке зарядна станція та який у неї принцип роботи

Власникам електромобілів знадобиться придбати зарядну станцію, якою можна користуватися вдома, в офісі чи іншому місці. Просто до розетки її підключати не можна. Справа в тому, що акумуляторна батарея потребує постійного струму. Тому потрібно перетворювати змінну напругу мережі на постійну. У зарядній станції все це відбувається. У ній містяться контролери та спеціальний роз’єм для підключення.

Сам процес поповнення заряду відбувається у 2 етапи. Перший – швидкий. Досягається 80% заряду, на це йде близько 60 хвилин. Далі ще 20% поповнюється шляхом повільного заряджання, на що потрібно до 8 годин. Це середня тривалість зарядки, проте можуть бути незначні відхилення залежно від ємності АКБ, її розряду та параметрів станції.

Класифікація зарядних станцій

Європейська класифікація передбачає розділ таких пристроїв на 4 групи. Конкретніше:

  • model 1. Це переносні станції, розраховані використання для автомобілів мінімальної потужності. Термін поповнення ресурсу АКБ становить до 12 годин. Такі зарядки доступні за ціною, але не дуже популярні, тому що надто довго відновлюють ресурс батареї;
  • model 2. Досить поширений тип, застосовується як особистих цілей, так оснащення громадських зарядних станцій. Тривалість заряджання – до 8 годин. Цього буде достатньо для підключення будинку (наприклад, на ніч) та в офісі (протягом робочого дня);
  • model 3. Потужні зарядки, які можуть підключатися до трифазної мережі 380 В. Для заповнення ресурсу АКБ потрібно до 4 годин;
  • model 4. Найдорожчий тип є високошвидкісною зарядкою. Батарея до 80% встигає зарядитись за 30 хвилин. Переважно, такий варіант використовується на зарядних станціях комерційного типу.

Для застосування в домашніх умовах потрібна індивідуальна зарядка. Вона розрахована на один автомобіль, змонтувати її вдасться на стіні. Також є переносні пристрої, які є надійнішими.

Критерії вибору зарядних станцій для електромобіля

Європейська класифікація регулярно піддається змінам, тому при виборі станції найкраще орієнтуватись на потужність. За цим критерієм можна назвати кілька груп. Перша – це побутові станції. Вони використовують для роботи змінний струм 230 В та 16 А. Це дає до 3,7 кВт потужності. Розміри такого пристрою невеликі.

Зробити зарядку швидше можна, застосовуючи установки зі змінним струмом 220/440 В та 16–40 А. Їхня потужність – в межах 3,7–30 кВт, все залежить від модифікації. Ще один тип – суперчарджери. Для їхнього функціонування потрібен постійний струм. Це масивний пристрій, вимагає стаціонарного монтажу, потужність варіюється в межах 10–400 кВт.

При виборі слід звертати увагу також принцип використання. Існують моделі стаціонарні, портативні (розраховані на 1 чи кілька місць), комбіновані. Останні є стаціонарні установки, проте їх можна переміщати в необхідне місце.

Ще одна важлива характеристика – тип гнізда для підключення. Тут можуть виникнути певні складнощі, адже виробники електрокарів не дійшли одного знаменника, кожен випускає свій варіант. Тому дуже важливо при покупці зарядки знати, який саме роз’єм вашого транспортного засобу.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Категорії

Останні новини

Про нас

Олег Тарасенко
Редктор Блогу

“Juravi lingua, mentem injuratam gero” – “Я присягався мовою, але не думкою”.

АВТОПРОМ - це сучасний інтернет автобазар вживаних та нових автомобілів. Тут ви можете придбати та продати авто швидко та зручно!