З кожним роком все більше людей здійснюють подорожі нескінченно довгими дорогами по Україні і світу. Для того, щоб не заблукати і не загубитися, з собою в машину краще взяти навігатор, який не тільки зменшить ваші «переживання» з приводу подальшої дороги та пошуку потрібного об’єкта, але й принесе задоволення від поїздки. За допомогою GPS-навігатора, ви завжди легко знайдете шлях додому.
Ще зовсім недавно в автомобілі кожного досвідченого і не дуже водія лежав вірний помічник і надійний друг – атлас автомобільних доріг, без якого будь-яка дорога в одну хвилину могла бути припинена і зіпсована. І тільки тепер і століття високих технологій дозволяють автомандрівникам рухатися будь-якими маршрутами без страху і стресів! Відмінним помічником на сучасних дорогах став навігатор – корисний прилад, здатний прокласти маршрут навіть у віддалене і незнайоме місце.
Сучасний вибір навігаційних засобів різної функціональності та вартості настільки широкий, що водієві важко зупинитися на чомусь конкретному. Що ж вибрати?
Автомобільні навігатори умовно поділяються на:
Автонавігатор – це компактний пристрій, але з великим інформаційним дисплеєм із завантаженою програмою навігації, у вигляді картографічних даних необхідної території, та GPS-приймачем. Автомобільний навігатор живиться від штатної електромережі авто та кріпиться так, щоб дисплей знаходився у полі зору водія. Установка навігатора не займе у вас багато часу: він може бути закріплений за допомогою присоски або спеціальним кріпленням, що входить в комплект.
Більш важливим питанням є вибір місця встановлення GPS-навігатора у машині. Він повинен розташовуватись таким чином, щоб не закривати огляд дороги, дзеркал та не заважати роботі подушок безпеки. Оптимальним місцем для пристрою є вітрове скло, панель приладів або бічне вікно.
Працює GPS-навігатор спільно з глобальною супутниковою системою, яка швидко позиціонує транспортний засіб та співставляє його знаходження щодо географічних координат. Це дозволяє водієві завжди знати, в якій місцевості він зараз перебуває. За допомогою пристрою можна прокладати найкращі маршрути для подорожі, без атласу доріг та допомоги місцевих жителів.
“Juravi lingua, mentem injuratam gero” – “Я присягався мовою, але не думкою”.